Değerli Eczacılarımız ve Tüm Sağlık Çalışanları

       Hastalık odaklı bir eczacılıktan,hasta odaklı bir hizmete doğru bir dönüşüm yaşadığımız bu yıllarda farmasötik bakım ve klinik eczacılık gibi konular giderek daha ön plana çıkıyor.Eczanelerimizde hastalarımıza ayırmamız gereken zaman dilimi de giderek artıyor.

       Ne var ki bununla birlikte eczanelerimizdeki iş yükü ve bürokrasi de hızla artıyor.Sık değişen mevzuat değişiklikleri,sağlık alanındaki gelişmelerin takibi,denetlemeler gibi sebeplerle bizler asıl yapmamız gereken sağlık danışmanlığı alanı için yeterli zamanı bulamamaktan şikayetçiyiz. Önceleri TUT ve BUT olarak şimdilerde SUT ismiyle hayatımızın bir parçası olan Devletin sağlık harcamalarının kurallarını belirleyen tebliğin anlaşılmasını kolaylaştırmak amacıyla Ülkemizin değişik illerinde görev yapan, konusunun gerçek profesyonellerinin bir araya gelmesiyle oluşan ekibimiz uzun bir çalışma dönemi sonucunda www.sutrehberi.com isimli web sitemizi hizmetinize sunmaktan gurur duyuyoruz. Bu sitede Sağlık Uygulama Tebliğinin herkes tarafından anlaşılır sade bir metln ile siz değerli kullanıcılarımızın reçete karşılamada kafasında oluşabilecek sorulara cevap bulmanızı sağlamaya çalıştık.

       Çoğu zaman bir reçetenin SUT kurallarına uygunluğunu kontrol edip belirleyebilmek,çok sayıda telefon görüşmesi yapmamızı ve sayfalarca metin okumamızı gerektiriyor ve zaman israfına yol açıyor bununla beraber Sağlık Uygulama Tebliği ise çok sık güncelleniyor.

       Sitemizde; yayımlanan SUT Metinlerini, buna ilişkin süzgeçlerden geçirilip rafine edilmiş SUT Yorumlarını, SUT Eklerini, Tabloları, Algoritmaları, Tabloları, ICD-10 ve ATC Kodlarını, protokol metinlerini ayrıca da Sağlık Bakanlığı,TEB ve SGK dan duyurularını kolaylıkla, ÜCRETSİZ ve bir arada bulabilirsiniz.

       Beğeni,katkı ve eleştirileriniz doğrultusunda sitemiz gün geçtikçe daha da geliştirilip güncellenecektir.Elbette ki yaptığımız işin doğası gereği mevzuat metinlerinden doğabilecek yorum farklılıkları ve güncelleme zamanlamasından kaynaklanması muhtemel hatalar olabilecektir.Bu tür hatalardan dolayı sitemiz sorumlu tutulmamalıdır.Bizler sizlere en iyiyi ,en doğru bilgiyi en kısa sürede vermenin çabası içinde olmaya devam edeceğiz.Tüm meslektaşlarımıza işlerinde kolaylıklar ve başarılar dileriz.

Bu sitenin ve bu siteyle bağlantılı olarak açmış olduğumuz Facebook gruplarının kimler tarafından oluşturulduğu konusunda mail adresimize çokça soru geldi. Bizler aslında 15 kişilik bir ekibiz ancak bazı arkadaşlarımız isimlerinin yayımlanmasını istemedikleri için diğer arkadaşlarımızı paylaşıyorum. 

Antalya'dan Ecz.Seyyan Sönmez ATEŞ ve Ecz.Murat Levent KOÇAK,

Van'dan Ecz:Nojdar Gonca BOZKURT,

Şanlıurfa'dan Uzm.Ecz. Ali ERDEM ve Ecz.Ahmet ÇETİNER,

Hatay'dan Ecz.Mehmet AROL,

Konya'dan Ecz.Melek KARAMAN,

Sakarya'dan Ecz.İlhan DURGUT,

Kayseri'den Ecz.Ahmet ÖZÇAVUŞOĞLU

Bizleri bu işe cesaretlendiren, çalışmalarımıza destek veren, toplantılarımıza ev sahipliği yapan Ankara Eczacı Odamız ve diğer odalarımızın Başkan ve yöneticilerine ve özellikle

Dr.Ecz.Harun KIZILAY Başkanımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.  

Sutrehberi Grubu adına Ecz.Ahmet ÖZÇAVUŞOĞLU